Aktualności

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Informacja dla czytelników Miejskiej Biblioteki w Człopie.

Już od 7 grudnia 2020 r. Biblioteka wznawia wypożyczanie książek.

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00- 12.00.

Wypożyczanie książek odbywać się będzie w reżimie sanitarnym- obowiązuje zakrywanie ust i nosa, dezynfekcja rąk przed wejściem.

 

Dyrektor Domu Kultury w Człopie

Jolanta Drabińska

1 grudnia 2020

"Strefa Czerwona"

,,STREFA CZERWONA”

BIBLIOTEKA MIEJSKA W CZŁOPIE

 
Nadal obowiązują nas wszystkie szczególne względy bezpieczeństwa , dlatego prosimy o zapoznanie się z poniższymi wytycznymi na podstawie rekomendacji Biblioteki Narodowej z dotyczące funkcjonowania bibliotek podczas epidemii, stan na 24 października 2020 roku.

 

27 października 2020
Czytaj więcej o: "Strefa Czerwona"
Przejdź do - Kampania „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotece.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotece.

Kampania trwa – mamy zapisanych w bibliotece w Człopie i w filiach: Trzebin, Mielęcin , Wołowe Lasy ponad 40 małych czytelników. Dzieci odbierają wyprawki i upominki oraz samodzielnie podejmują wybór za wypożyczoną książkę.

 

8 października 2020
Przejdź do - Miejska Biblioteka w Człopie zaczyna                                             Bezpłatną Wyprawkę Czytelniczą dla każdego przedszkolaka. Kampania „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotece.

Miejska Biblioteka w Człopie zaczyna Bezpłatną Wyprawkę Czytelniczą dla każdego przedszkolaka. Kampania „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotece.

Najwyższy czas przygotować się na długie jesienne wieczory i popołudnia, podczas których nie powinno zabraknąć dobrej książki – dla rodzica i dla dziecka.  Warto zatem udać się do pobliskiej biblioteki, gdzie na każdego Małego Czytelnika w wieku przedszkolnym czeka wyjątkowa Wyprawka Czytelnicza przygotowana przez Instytut Książki.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w trzeciej odsłonie kampanii „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotece. W tym roku do projektu zgłosiło się 5861 bibliotek posiadających oddziały dziecięce – to o ponad 700 placówek więcej niż w roku ubiegłym i aż 75% wszystkich bibliotek publicznych w Polsce. Pełna lista zakwalifikowanych bibliotek oraz szczegóły dotyczące tegorocznej odsłony projektu znajdą się na stronie: www.wielki-czlowiek.pl.

24 września 2020
Czytaj więcej o: Miejska Biblioteka w Człopie zaczyna Bezpłatną Wyprawkę Czytelniczą dla każdego przedszkolaka. Kampania „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotece.

Biblioteka Miejska w Człopie z dotacją na książki!

 logo biblioteka narodowa

Biblioteka Miejska w Człopie po raz kolejny wzięła udział w programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”.

1 września 2020
Czytaj więcej o: Biblioteka Miejska w Człopie z dotacją na książki!
Przejdź do - Wieczor bajek ,,Pod chmurką”

Wieczor bajek ,,Pod chmurką”

Za nami spotkanie z wakacyjnego wieczoru bajek ,,Pod chmurką”. Dziękujemy wszystkim za przybycie. Tego dnia, może nie było zbyt wielu chmur na niebie, lecz mimo to czytanie upłynęło w bardzo miłej i kameralnej atmosferze. Na naszej lektorskiej kanapie, w kolorze pięknego turkusu, zasiadła gościnnie  Pani Grażyna Bekker, która w niebywały sposób zaczarowała dzieci swoja osobowością i kunsztem lektorskim .

6 sierpnia 2020
Czytaj więcej o: Wieczor bajek ,,Pod chmurką”

Dofinansowanie biblioteki

   

Drodzy Czytelnicy!

W tym roku Miejska Biblioteka w Człopie otrzymała dofinansowanie w wysokości 4050,00 zł na „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”.

Zakup zrealizowany został ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

30 października 2017