Jesteś tutaj: Start / Zajęcia w DK

Zajęcia w DK

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

SALA REKREACYJNA - FITTNES

Zapraszamy do korzystania z sali rekreacyjnej, gdzie można skorzystać z bieżni, rowerków stacjonarnych.

7 października 2019

Koło hafciarskie

Koło prowadzą cztery Panie, które pracują przy tworzeniu różnego rodzaju prac rękodzielniczych. Wykonują ozdoby, kartki świąteczne, serwety, obrazy z nici. Przyuczają młode osoby do tych prac. Panie biorą czynny udział w imprezach środowiskowych poprzez organizowanie  wystaw i stoiska promocyjnego swoich wyrobów. Uczestniczyły w Dniach Człopy, dożynkach Gminnych i Powiatowych.

17 listopada 2016
Przejdź do - Zajęcia świetlicowe

Zajęcia świetlicowe

W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci w wieku od 6-13 lat, mają one na celu połączenie umiejętności manualnych z wiedzą teoretyczną oraz rozwijanie zdolności myślenia twórczego. Udostępnione są gry planszowe, puzzle przy, których dzieci uczą się gry partnerskiej i logicznego myślenia. Zajęcia prowadzi Emilia Medolińska

17 listopada 2016

Koło wokalno-muzyczne

Koło muzyczne prowadzone jest  w każdą wtorek tygodnia. Zajęcia mają na celu indywidualna naukę na instrumencie jak keyboard oraz naukę umiejętności wokalnych.  Soliści biorą udział w konkursach organizowanych w naszym regionie. Zajęcia prowadzi Instruktor Rafał Medoliński.

17 listopada 2016
Przejdź do - Salka komputerowa

Salka komputerowa

W Domu Kultury można  korzystać w godzinach popołudniowych z stanowisk komputerowych. Darmowy dostęp do Internetu cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci, mieszkańców i turystów przebywających na naszym terenie. Instruktor Emilia Medolińska

17 listopada 2016

Chór "Cantores"

Chór tworzy grupa ludzi w średnim wieku. Średnio uczestniczy w nim ok. 37 osób. Chórzyści ćwiczą w każdy poniedziałek i czwartek tygodnia. Chórem dyryguje Pani Helena Kłosińska. Prezesem od 2000 roku jest Pani Maria Sroczyńska. Od  roku 2001 chór przystąpił do Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddział Nadnotecki w Pile. Wspólnie z DK organizują co roczny koncert kolęd i pastorałek  w Człopie. W ramach projektu wymiany Polsko-Niemieckiej uczestniczą w tym projekcie.

17 listopada 2016

Klub Seniora

Jest to grupa osób starszych , która czuje potrzebę promowania naszej lokalnej kultury nie tylko na terenie naszej gminy, ale również i poza jej granicami. Już od paru lat Seniorzy towarzyszą nam podczas ważnych wydarzeń kulturalnych  np.  WOŚP, Dożynki Gminne, wymianie polsko-niemieckiej Człopa –Neuenkirchen, organizują spotkania seniorów. Członkowie  spotykają się w  DK w każdy czwartek. W skład zespołu wchodzi 18 osób, ćwiczą pod kierunkiem Pana Leonarda Bobrowskiego. W roku 2016 uczestniczyli po raz kolejny w Pikniku Seniorów w Ługach zostali wyróżnieni „Złotym Mikrofonem”.

17 listopada 2016